EU Back to School

Luni, 3 iunie, ora 13.30, in  biblioteca scolii,

va avea loc  întâlnirea doamnei Anamaria Maftei, analist economic (Modelarea politicilor fiscale), cu elevii Colegiul National Iasi, în cadrul activităţii "EU Back to School" .

Programul reprezintă o inițiativă care permite funcționarilor Uniunii Europene să vorbească elevilor despre proiectul european și activitatea lor în cadrul instituțiilor europene. Activităţile de acest tip  oferă tinerilor șansa de a afla mai multe despre politicile europene, dar și de a purta o discuție deschisă despre oportunitățile și provocările membrilor Uniunii.