Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Elevul Anului la Gala Excelenței în Educație Iași 2018

Elevul Anului la Gala Excelenței în Educație Iași 2018

Andrei Sandu, elev în clasa a XII-a C la Colegiul Național, a fost desemnat Elevul anului la Gala Excelenței în Educație – noiembrie 2018, organizată de Inspectoratul Școlar Județean Iași. Distincția vine ca urmare a performanțelor remarcabile obținute de către Andrei Sandu: Medalie de aur la Olimpiada Internaţională de Geografie – 2018, profesor coordonator Cornelia Mihaela Fiscutean, respectiv Medalie de argint la Olimpiada Internaţională de Astronomie şi Astrofizică – 2018, profesor coordonator Andu Ouatu. Aceste rezultate de excepție continuă tradiția excelenței cultivată la Colegiul Național.