Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente CEX Matematică Gimnaziu, 2018-2019

CEX Matematică Gimnaziu, 2018-2019

Centrul de Excelenta Judetean - MATEMATICĂ


Stimaţi elevi, stimaţi colegi profesori,

 

Sedintele CEX Matematica pentru gimnaziu se vor desfăşura la Colegiul Naţional Iaşi, în fiecare marţi, ora 16, în următoarele săli:


Clasa a V-a: I.8 (Grupa 1) şi I.6 (Grupa 2)
Clasa a VI-a: I.7 (Grupa 1) şi I.5 (Grupa 2)
Clasa a VII-a: I.4 (Grupa 1) şi I.1 (Grupa 2)
Clasa a VIII-a: I.3

Toate aceste săli se află în Corpul A, la etajul 1. Accesul şi ieşirea din şcoală se vor face folosind poarta de la Corpul B. 

Sălile având număr fix de locuri, rugăm elevii participanţi să respecte grupele în care au fost repartizaţi.

 

11.10.2018

Grupele pentru CEX Matematica, Clasele V, VI, VII sunt aici.

Prima şedinţă se va desfăşura marţi, 16 octombrie 2018, ora 16, la Colegiul Naţional Iaşi. Vom reveni cu repartizarea grupelor în sălile de cursuri.

 

10.10.2018

Rezultate modificate în urma contestațiilor la testarea CEX matematică, 2018-2019 - aici


09.10.2018

Anunt: Eventualele contestații se vor rezolva la Colegiul Național, miercuri, 10.10.2018, între orele 12:30 și 14:30. Componența grupelor va fi anunțată joi.

Rezultate la testarea CEX matematică, 2018-2019 - clasa a V-a, clasa a VI-a, clasa a VII-a

Subiectele și baremele de la testarea CEX matematică, 2018-2019 - clasa a V-a, clasa a VI-a, clasa a VII-a

 

08.10.2018 Repartizarea pe sali la concursul de selectie clasele V - VII aici

Elevii sunt așteptați la ora 15:40. Accesul se va face pe la intrarea de la Corpul B. Părinții sunt rugați să nu însoțească elevii în incinta școlii. Vă mulțumim.

 

04.10.2018 Baza de date - Elevi inscriși pentru selecția CEX 2018, clasele V-VII. Vă rugam sa verificați baza de date și să sesizați eventuale erori la adresa Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza . Repartiția pe săli va aparea în cursul zilei de luni, 8 octombrie 2018.

 

Centrul de Excelenţă Iaşi îşi reîncepe activitatea în acest an. La matematică - gimnaziu se păstrează numărul de grupe: câte două la clasele V-VII şi o grupă la clasa a VIII-a.

Aşteptăm, din partea fiecărei şcoli, câte o lista centralizată, pe clase, format Excel, cu elevii care doresc să urmeze cursurile CEX în acest an. Listele, după modelul de aici, vor fi trimise până joi, 4 octombrie, ora 16, la adresa de email Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza . Cererile tipizate de înscriere pot fi trimise ulterior.

Ne dorim ca aceste liste să ajungă în timp util, pentru a putea organiza sălile de testare şi a evita situaţiile de panică ale unor elevi/părinți care ar putea să nu se regăsească în repartizarea pe săli care va fi publicată luni.

Testarea se va desfăşura marţi, 09 octombrie 2018, ora 16:00, la Colegiul Naţional Iaşi. Durata probei va fi de 90 minute. În aceeaşi zi, la aceeaşi oră, va avea loc prima şedinţă CEX pentru clasa a VIII-a.

Vor da testare toţi elevii de clasa a V-a pentru 50 de locuri, iar elevii de-a VI-a şi cei de-a VII-a pentru câte 25 de locuri la fiecare clasă. La clasa a VIII-a se va da testare, eventual, după începerea cursurilor.

Sunt admişi fără testare, în cazul în care doresc să participe la cursurile CEX, primii 28 de elevi de clasa a VI-a premiaţi la OJM 2018, primii 29 de elevi de clasa a VII-a premiaţi la OJM 2018, precum şi primii 30 de elevi de clasa a VIII-a premiaţi la OJM 2018 (conform anexei). Pentru a fi consideraţi admişi, toţi aceştia trebuie să completeze cererea de înscriere.

Invităm profesorii de matematică să completeze cererea tipizată prin care îşi manifestă disponibilitatea de a susţine cursuri elevilor, doritorii urmând a fi contactaţi pentru stabilirea exactă a temelor şi datelor acestor lecţii.

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner