Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Nu-i ușor să fii olimpic, 14 aprilie 2016

Nu-i ușor să fii olimpic, 14 aprilie 2016

Emisiunea televizată „Oamnei de poveste”

* Nu-i ușor să fii olimpic - 14 aprilie 2016 *

Emisiunea „Oameni de poveste”, de la TeleM, a găzduit, la data de 14.04.2016, sub genericul „Nu-i ușor să fii olimpic”, o întâlnire cu elevii Andreea Catrinel Mihai și Ștefan- Alexandru Obadă, din clasa a X-a, pe tema performanței școlare.

Cei doi olimpici au împărtășit din experiența lor competițională, națională și internațională, subliniind bucuria de a explora în domeniile științifice de care sunt pasionați – biologia, fizica și matematica – , dar și necesitatea de a îmbina studiul cu alte activități, recreative.

Secvență din emisiunea televizată Oameni de poveste - „Nu-i ușor să fii olimpic”.