Zilele ALECART, mai 2013

Zilele Alecart
14-18 Mai 2013

Asociaţia culturală „Alecart” în parteneriat cu Clubul Rotary Iași-Copou și Universitatea „Petre Andrei” din Iași vă invită la evenimentele aniversare Alecart 10 din cadrul Manifestării Zilele Alecart, în perioada 14-18 Mai 2013, în Iaşi şi Suceava.

Zilele Alecart reprezintă un produs cultural sprijinit şi promovat de Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă” Iaşi, Colegiul Național Iași, Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava.

Evenimentul cuprinde Lansarea Alecart 10, dezbateri, vernisaj, lansări de carte, alături de oameni de cultură din Iaşi, precum şi un concert pentru fanii  Pinholes, conform urmatorului program.

Vă invităm să luaţi parte la Zilele Alecart, eveniment care a provocat în fiecare an cele mai bune dialoguri între tineri şi profesionişti din lumea culturală de astăzi.

Mai multe detalii despre eveniment: http://alecart.wordpress.com/, pagina de Facebook Alecart şi la redacţia Alecart pe Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .