Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Olimpiada de matematică -Etapa locală

Olimpiada de matematică -Etapa locală

1. Etapa locală a Olimpiadei Naționale de Matematică și etapa locală a Concursului Național de Matematică Aplicată „Adolf Haimovici” se vor desfășura vineri, 2 februarie 2024, cu începere de la ora 12.

2. Durata probei este de 3 ore.

3. Lucrările vor fi evaluate cu punctaj, între 0 și 7 puncte pentru fiecare dintre cele patru probleme. Punctajul minim de calificare la etapa județeană este de 12 puncte din cele 28 maxim posibile.

4. Rezultatele inițiale vor fi afișate, în ordinea alfabetică a participanților, până miercuri, 7 februarie 2024. Concurenții pot depune contestații, pe subiecte. Eventualele contestații vor fi soluționate până vineri, 9 februarie 2024. Rezultatele subcomisiei de contestații sunt definitive.

5. Rezultatele finale vor fi afișate vineri, 9 februarie 2024.

 

Programa pentru clasele a V-a - a VIII-a, detalii aici.

Programa pentru clasele a IX-a  - a XII-a, detalii aici.

Recomandarea Consiliului Științific al SSMR, detalii aici.

Repartiția pe săli, detalii aici.

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner