Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Rezultate la Concursul "Stelele Matematicii" juniori 2023

Rezultate la Concursul "Stelele Matematicii" juniori 2023

Duminică, 26 noiembrie 2023, Liceul Teoretic Internațional de Informatică București, în parteneriat cu Societatea de Științe Matematice din România, a organizat ediția a XVII-a a concursului Stelele Matematicii. Competiția, adresată elevilor claselor       VII-XII - olimpici de top la matematică, a constat în două probe de tip baraj IMO/OBMJ pentru seniori, respectiv pentru juniori.

S-au acordat medalii de aur, argint și bronz celor mai buni dintre participanți.

În competiția juniorilor, doi dintre elevii Colegiului Național din Iași au avut o evoluție de excepție.

Ilinca-Rucsandra Radu, coordonată de prof. Gabriela-Elena Zanoschi, a obținut Premiul I și Medalie de Aur.

Robert Ștefan Isepciuc, coordonat de prof. Gabriel Popa, a obținut Mențiune și Medalie de Argint.

Îi felicităm și le urăm succes la concursurile care urmează!

Contact

  • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
  • Tel: (0040) 0232 214036
  • Fax: (0040) 0232 264385
  • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
  • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner