Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Evaluare națională (clasa a VIII-a)

Evaluare națională (clasa a VIII-a)

IMPORTANT!

EVALUAREA NAȚIONALĂ (clasa a VIII-a)

În zilele de 19 și 21 iunie 2023 va avea loc Evaluarea Națională, după cum urmează:

 • 19 iunie 2023:
  • Limba și literatura română
 • 21 iunie 2023:
  • Matematică

Intrarea în săli a elevilor se face în intervalul orar 800–830, pe baza unui act de identitate (carte identitate/carnet de elev vizat), pe la intrarea de la Sala P3, Corp A (intrarea de la Hotel Traian).

 • sala de bagaje este sala P3
 • Interval orar de desfășurare a probelor scrise este: 900-1115

Informațiile cu privire la repartizarea elevilor în săli vor fi afișate la avizierul unității și vor fi transmise pe canalul Adservio cu 24 ore înainte.

Contact

 • Str. Arcu, Nr. 4, Cod 700125, Loc. Iaşi
 • Tel: (0040) 0232 214036
 • Fax: (0040) 0232 264385
 • Email: office@cniasi.ro (colegiulnationaliasi@yahoo.com)
 • Website: www.colegiulnationaliasi.ro

Diplome

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner