Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente EVALUAREA NAȚIONALĂ (clasa a VIII-a)

EVALUAREA NAȚIONALĂ (clasa a VIII-a)

IMPORTANT!

EVALUAREA NAȚIONALĂ (clasa a VIII-a)

Anunt_contestatii_EN

În zilele de 14 și 16 iunie 2022 va avea loc Evaluarea Națională, după cum urmează:

• 14 iunie 2022:
    • Limba și literatura română
  • 16 iunie 2022:
    • Matematică
    • Ø Intrarea în săli a elevilor se face în intervalul orar

730–830, pe baza unui act de identitate (carte identitate/carnet de elev vizat), pe la intrarea de la Sala P3, Corp A (intrarea de la Hotel Traian)

• sala de bagaje este sala P3.
  • Interval orar de desfășurare a probelor scrise este: 900-1115.

Informațiile cu privire la repartizarea elevilor în săli vor fi afișate la avizierul unității și vor fi transmise pe canalul Adservio cu 24 ore înainte.