Prima pagină Despre Colegiul National Evenimente Bacalaureat 2021 - probele scrise

Bacalaureat 2021 - probele scrise

Bacalaureat 2021 - COLEGIUL NAŢIONAL IAŞI

Informații utile

IMPORTANT!

Probele scrise la examenul de Bacalaureat, sesiunea iunie – iulie 2021 vor avea loc după cum urmează:

•           28 iunie 2021 – proba E)a) - Limba și literatura română

•           29 iunie 2021 - proba E)c) – proba obligatorie a profilului

•           30 iunie 2021 - proba E)d) – proba la alegere

Accesul elevilor în săli se face pe baza unui act de identitate (elevii se pot legitima si cartea de identitate chiar dacă aceasta este expirată – se menține valabilitatea actelor de identitate expirate începând cu data de 1 martie 2021 pe toată durata stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acesteia).

Informațiile cu privire la repartizarea elevilor în săli vor fi afișate pe siteul școlii și la avizierul unității cu 24 ore înainte.

De la intrarea în școală și până în sala de examen, elevii vor respecta traseele marcate, precum și indicațiile personalului colegiului.

La intrarea în sală, elevii sunt rugați să verifice locul pe care îl ocupă în sala de examen și să se îndrepte direct către acesta.

***Toți elevii vor purta mască!!!

• Contact